Yemek, içmek, pişirmek, denemek, paylaşmak adına!

Selam! 😀

Mutfaktan sesler, nefis kokular, biraz heyecan, biraz macera, bol gülücük, canlı renkler, yepyeni tadlar getirmek istiyorum size. Ağır bir misafiriniz olduğu zaman bir başvuru noktası olmayı isterim. Yeni birşeyler denemek istediğinizde kaynak olmak isterim. Klasiklere ulaşmak istediğinizde ipuçları bulmanızı isterim. Mutfak meraklılarına bir tutam ilham, bir kıvılcım ışık, bir tatlı heyecan olmak isterim.

Mutfak macerası farklı “disiplinleri” olan bir eğlencedir.

  • Malzemeleri marketten, profesyonel olmayan yerlerden seçeceğim, ama bulamazsanız veya sorularınız varsa, lütfen çekinmeden yazın. Yardımcı olmaya çalışacağım.
  • Ölçüleri standard, bildik ölçülerle yazacağım. Öyle “kulak memesi”, “aldığı kadar” yok bende.. Benim kulaklarım çok sert, sizinkiler?  Ama benim için standard olan CUP ölçüsü belki de sizin için yabancı… O zaman, lütfen sorun. Ölçü herşeydir.
  • Fırın, sıcaklık? Hmmm maalesef her fırının kendi karakteri var. Aynı marka fırınlar bile farklı “karakter”lerle gelebiliyor. Fırınınızı, ocağınızı hatta pişirme kaplarınızı iyi tanıyın.
  • Sunum konusunda yaratıcı olmaya çalışacağım, biliyorum herkesin evinde profesyonel aletler, sunum tepsileri yok, o yüzden mümkün olduğu kadar basit ve erişilebilir olacak görsellerim. Sizin yaratıcılığınız da önemli. Tıkandığım yerlerde yardımınızı isteyebilirim.
  • Veee sonuç olarak Lezzet ? Ah işte orada duralım. Lezzet son derece sübjektif. Benim sevdiğimi siz sevmezsiniz, bana acı gelen, diğerini gıdıklamaz bile. Dolayısıyla, tuz, şeker, biber, baharat kısmında herkesi serbest bırakıyorum. Tabii ki yazarken, resimlerken neye benzediğini size anlatmayı deneyeceğim. Ama aklınıza yatmayan, içinize sinmeyen birşey varsa. Bırakın gitsin.

Haydi başlayalım mı artık ne dersiniz?

 

One Reply to “Yemek, içmek, pişirmek, denemek, paylaşmak adına!”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.